Зростання комунальних боргів підштовхнуло владу до розробки нового закону: законопроект №3613 вже внесли в Раду.

Якщо документ ухвалять, то вже до 1 жовтня 2020 року українцям доведеться або погасити борги, або укласти договір про реструктуризацію заборгованості. В іншому випадку боржника чекає суд.

Якщо людина заборгувала за комунальні послуги, то з працюючого українця почнуть щомісяця списувати 25% від його зарплати, з пільговика – 20% пільги. Через п’ять років (якщо борг досі не погашений), термін реструктуризації доведеться продовжувати.

Якщо заборгованість накопичувалася протягом року – до цієї суми додадуть ще 20% штрафу, якщо два роки – то 30%, три – 50%. Також боржникам загрожує пеня.

Як покарають за ЖКГ-борги в суді

Якщо справа дійде до суду, то відрахування від зарплати різко збільшуються вдвічі – з 25% до 50%.

Крім того, суд має право накласти арешт на майно боржника – якщо його борг за ЖКГ перевищує 94 460 грн (тобто 20 мінімальних зарплат) і у людини є інше житло.

“Боятися варто скоріше відключення, ніж арешту майна”, – вважає експерт з питань ЖКГ глава Бюро комплексного аналізу та прогнозів Сергій Дяченко.

Крім конфіскації майна боржників чекають і інші санкції. Їм можуть заборонити:

виїжджати за кордон,
користуватися зброєю,
полювати.

Покарання за комунальні борги – остання лазівка

Штрафи не запрацюють – якщо карантин в Україні продовжать після 1 вересня: за законом, заборонено споживачів штрафувати не тільки на час карантину, а й ще протягом тридцяти днів після його завершення.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року тарифи на холодну воду підвищать в середньому на 20%. Підвищення тарифів буде відрізнятися для різних регіонів: чим дорожче коштує вода сьогодні і чим більше її споживачів, тим у відсотках зростання цін буде меншим. І навпаки.