В Україні перерахунок пенсій проведуть не раніше березня 2019 року, оскільки дані про інфляцію і заробітній платі будуть відомі приблизно в середині лютого наступного року.

Про це міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив в ефірі телеканалу "112 Україна". За його словами, відповідно до закону, індексація пенсій здійснюється за формулою 50% зростання заробітної плати за попередній рік і 50% рівня інфляції за попередній рік.

"Цифри по інфляції за 2018 рік і заробітної плати будуть відомі не раніше середини лютого 2019 року. Після того, як вони офіційно надійдуть в уряд, буде прийнято відповідне рішення і з 1 березня буде проведено перерахунок цих пенсій", – заявив міністр.

Варто нагадати, що українці, які багато заробляли, отримають більшу надбавку, а пенсіонери з мінімалкою можуть розраховувати на підвищення до розміру прожиткового мінімуму. Наприклад, українець, який вийшов на пенсію цьогорік, має 35 років стажу і заробляв трохи менше 8 тис. грн, може претендувати на пенсію 1,8 тис. грн. Пенсію порахували за формулою: 5302.8 × y / 7621 × x × 0.01. 5302,8 грн — середня зарплата по країні за два минулі роки, у — розмір власної зарплати, х — стаж у роках, 7621 — середня зарплата в Україні, з якої сплачують внески у Пенсійний фонд.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Згідно з проектом бюджету, кожен українець в 2019-му своїми податками віддасть на фінансування дефіциту Пенсійного фонду майже 4 тис. грн. Загальний дефіцит складе 166 млрд грн.