У 2019 році Кабінетом міністрів України передбачено підвищень пенсій: розрахунок буде проводитися за спеціальною формулою

В Україні під індексацію пенсій в наступному 2019 році підпадуть близько 10 мільйонів пенсіонерів.

Про це  розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

“Формула індексації пенсій передбачена законом. Береться пенсія, розрахована відповідно до Закону про загальнообов’язкове пенсійне страхування, підвищується на 50% від зростання середньої зарплати за попередній рік плюс 50% від інфляції за колишній рік. Враховуючи, що 10,2 мільйона пенсіонерів отримали підвищення пенсій в жовтні 2017 року, то практично всі вони і підпадають під індексацію пенсій в 2019 році», – сказав він.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

За словами заступника голови Мінсоцполітики, в проекті Державного бюджету на 2019 рік передбачена загальна сума дотації з казни Пенсійному фонду, ” але не можна сказати, що якась чітка сума закладена на індексацію пенсій і т. д.».

“Все розраховано в проекті бюджету Пенсійного фонду, який також був поданий до Верховної Ради, і однією зі складових – дотація з державного бюджету. Загальна сума – 166 мільярдів гривень», – пояснив Шамбір.

18 жовтня Верховна Рада в першому читанні прийняла проект головного фінансового документу країни на наступний рік.

Дохідна частина Бюджету-2019 повинна збільшиться на 11,2% і скласти 1,29 трильйонів грн.

Наступного року прожитковий мінімум повинен зрости з 1853 до 2011 грн. Індексація призначена на липень і грудень.
 
Що стосується мінімальної пенсії, то в березні її повинні підняти до 1497 гривень, а в грудні – до 1624 гривень.

Мінімальна зарплата в наступному році має зрости з 3723 до 4172 гривень. Це автоматично має потягнути за собою і збільшення середніх заробітних плат по країні. Але також потягне за собою збільшення єдиного соціального внеску і єдиного податку.