Команда очільника Кабінету міністрів Дениса Шмигаля виступила з новим важливим попередженням — у Мінекономіки заявили, що у серпні 2020 року споживчі ціни, як і очікувалось, і далі сезонно знижувались, але на початку 2021 року очікується підвищення інфляції.

Про це йдеться у Огляді інфляції за серпень, який підготувало Мінекономіки, повідомляє сайт уряду.

Окрім того, представники уряду прогнозують стрімкий ріст інфляції на початку 2021 року — це потрібно усвідомлювати усім громадянам. 

“У серпні 2020 року, як і очікувалося, споживчі ціни й далі сезонно знижувалися. За підсумком місяця дефляція становила 0,2% (дефляція в липні – 0,6%). Проте в річному розрахунку зростання цін дещо прискорилося до 2,5% (2,4% у липні), що, переважно, стало наслідком серпневого підвищення вартості комунальних послуг (через значне подорожчання природного газу на 37,7%)”, — йдеться в повідомленні.

Окрім того, наголошується, що зростання цін із початку року становило 1,2% та було рекордно низьким для реалій останніх років. Станом на сьогодні, попри певне пом’якшення, з точки зору попередження інфляційних ризиків, політики НБУ, цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

“У подальшому варто очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, суттєво проявиться лише на початку наступного року”, — розповідають представники уряду.

Не можна також не згадати про те, що раніше в.о. глави ДФС Сергій Солодченко також виступив з терміновим попередженням — він прогнозує, що попри всі домовленості з Міжнародним валютним фондом, офіційний Київ не встигне ліквідувати Державну фіскальну службу (ДФС) до кінця 2020 року та втратить можливість отримати довгоочікуваний транш. Неважко здогадатися, що це може спровокувати нові проблеми для економіки України.