Все частіше українці вдаються до оформлення субсидій, проте чиновники роблять все можливе, щоб відмовити в цій соцдопомозі.

Тепер відмова в оформленні субсидії може послідувати при отриманні грошового переказу, що перевищує 50 тис. грн. А також після перемоги в лотереї – її також зарахують в дохід. А ось депозити в банку і відсотки від них, і навіть кешбек не вплинуть на розрахунки розміру пільги, запевняють в Мінсоцполітики.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Крім цього, кажуть експерти, перевіряти субсідіантів на предмет великих транзакцій чиновникам допомагають і банкіри, які моніторять не тільки витрати, але і грошові надходження на рахунки українців.

«Банки зараз, за ​​дорученням Мінфіну, перевіряють за кодами осіб, які отримали субсидії. І якщо за кодом видно, що була операція понад 50 тис. грн (не має значення яка: покупка або продаж), повідомляють в Мінфін, а ті вже органам соцзахисту, і скасовують субсидію. Почали перевіряти і надходження приватних грошових переказів з-за кордону. Якщо за раз надійшла сума у ​​валюті еквівалентному вище 50 тис. грн, то теж повідомляють. Був випадок, коли людині прислали родичі 100 тис. грн на лікування, він цю суму перерахував за кордон на операцію, і у нього забрали субсидію », – розповів експерт Олександр Охрименко.

З безліччю складнощів стикаються і об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Наприклад, в Одесі управління соцзахисту вимагає від управителів додаткові документи, замість необхідних за законом (копії документа про держреєстрацію і виписки з протоколу загальних зборів про визначення переліку і розміру внесків і платежів співвласників). І в разі ненадання документації, просто відмовляють в нарахуванні субсидій.

«Документів просять, щоб складніше було отримати розрахунки по субсидіях. Мене обурило, що просять ще листи з ЖЕКів, що по будинку немає заборгованості », – розповів експерт Станіслав Драганов.