Українські підприємства, які порушуватимуть заборону на працевлаштування працівників фізичними особами-підприємцями (ФОП), очікують високі штрафи.

Про це розповів начальник головного територіального управління юстиції у Києві Станіслав Куценко, коментуючи відповідну ініціативу Кабміну по боротьбі з неплатниками податків. За його прогнозом, перевірки бізнесу можуть стартувати вже найближчими місяцями.

"Це великі штрафи. Наприклад, у Хмельницькій області підприємство було оштрафоване на 100 тис. грн, в Івано-Франківській — на 500 тис. грн за те, що вони неправильно оформлювали своїх працівників", — розповів чиновник.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Сума штрафу за одного працівника, який є фізичною особою-підприємцем, але за фактом працює на фірмі і повинен мати трудовий договір, може бути близько 100 тис. грн, п'ять працівників — множимо на 5", — наголосив він.

Представник Мін'юсту вважає, що розмір штрафу цілком обґрунтований: "Це не 17 грн неоподатковуваний мінімум, а досить велика сума. Я думаю, на даному етапі цього достатньо. Практика покаже — якщо це не даватиме свого ефекту, то законодавець може збільшити розмір штрафу".

Куценко вважає, що відповідні перевірки підприємств можуть початися вже з весни.

"Анонсується підвищення пенсій з 1 березня щонайменше на 17%. Швидше за все, ці речі взаємопов'язані, бо з цих податків, з ЄСВ, формуватимуться інші виплати", — заявив він.