Процес призначення допомоги від держави став при цьому більш налагодженим, відзначають в Нацбанку

Кількість одержувачів субсидій в Україні в травні-2019 зросла в порівнянні з травнем-2018. Про це повідомляє Національний банк України (НБУ) в своєму макроекономічному і монетарному огляді. За даними Нацбанку, число одержувачів допомоги по оплаті "комуналки" збільшилося, зокрема, через підвищення ЖКГ-тарифів у кінці 2018 – початку 2019 року.

"Кількість субсидіантів у травні 2019 року була більша, ніж у минулому році, що, з одного боку, було обумовлено підвищенням тарифів на ЖКП в кінці 2018 – початку 2019 року, з іншого – більшою налагодженістю процесу призначення субсидій у 2019 році в порівнянні з 2018 роком, коли в силу вступив новий порядок їх призначення", – пояснили в НБУ.

При цьому в травні кількість одержувачів субсидій традиційно скоротилася в порівнянні з квітнем у зв'язку з закінченням опалювального сезону.

Разом з тим, кількість домогосподарств, які звернулися за субсидіями, в травні в порівнянні з квітнем різко зросла, що пояснюється стартом процесу перепризначення субсидій на новий календарний рік.

Нагадаємо, в травні-2019 Кабінет міністрів зменшив на 13,56 млрд грн субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на субсидії. Причина – істотне скорочення кількості їх одержувачів.