Глава Мінфіну Сергій Марченко заявив, що доходи і витрати держбюджету в 2020 році будуть виконані в повному обсязі.

Про це він повідомив в ефірі “Свобода слова Савіка Шустера”, пише видання Фокус

“У нас є всі підстави вважати, що ми виконаємо бюджет в цьому році по доходах і по видатках, більш того – доходи будуть перевиконані”, – сказав він.

За його словами, українцям “можна спокійно чекати Нового року”, оскільки будуть виплачені зарплати, пенсії та інші виплати.

Марченко каже, що за станом на грудень обсяг непроведених витрат склав 190 млрд грн.

Нагадаємо, Заступник голови фракції “Голос” Ярослав Железняк заявив, що для виплат з держбюджету України не вистачає як мінімум 40 мільярдів гривень. За його словами, знайти гроші для компенсації цієї “діри” у влади не вийде, оскільки ті не виконали вимоги міжнародних партнерів.

24 листопада радник глави Рахункової палати Віктор Мазярчук заявив, що на валютних рахунках Нацбанку знаходиться близько 14 млрд грн.

“Станом на 1 листопада на рахунках Держказначейства було більше 15 млрд. Грн. Понад 14 млрд. Грн розміщено на рахунках Нацбанку у валюті. На жаль, деякі експерти маніпулюють статистикою. Вони беруть дані, прямо не пов’язані з платежами бюджету, і показують їх як суму невиплачених коштів бюджету “, – сказав Мазярчук.

У той же день глава Рахункової плати Валерій Пацкан зазначив, що для виконання бюджету необхідно за останні три місяці 2020 року одержати 225 млрд грн.

“Для виконання бюджету необхідно в жовтні-грудні отримати 225 млрд грн, або 35% плану на рік. Ризики недоотримання державних запозичень на прийнятних умовах в визначених у законі про бюджет обсягах є суттєвими”, – сказав Пацкан.

За підрахунками аналітиків видання “Слово і діло”, дефіцит держбюджету України за підсумком трьох кварталів 2020 року склав 81,7 млрд грн, що майже в чотири рази більше, ніж роком раніше.

Варто відзначити, що Регіони Україна 11 грудня розмістила додатковий випуск єврооблігацій на суму 600 млн доларів з прибутковістю 6,2%, залучені кошти використовують для фінансування загальних бюджетних призначень.

3 грудня прем’єр Денис Шмигаль заявив, що Україна до кінця 2020 року може вийти на ринок зовнішніх запозичень, обсяги запозичень можуть скласти близько 1 млрд доларів.

У липні Мінфін успішно розмістив облігації на 2 млрд доларів, прибутковість нового випуску – 7,25% з погашенням в березні 2033.