У ЗМІ з’явилась інформація про те, що ДП «Укроборонсервіс» уклало угоду з ДочП «Автоскладальний завод №1» і ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» про закупівлю бронемобілів на 44,49 млн грн. До слова, остання належить скандально відомому екс-заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони Олегу Гладковському. В свою чергу у концерні “Укроборонпром” заявили, що договір із Гладковським уклало попереднє керівництво.

Про це повідомляють “Наші гроші” з посилання на систему “Прозорро”.

Повідомляється, що угоду уклали 30 вересня. Шість броньованих військових автомобілів по 7,42 млн грн кожен мають поставити до 20 листопада.

Згідно з документами, які були опубліковані програмою “Наші гроші” аванс 70% виплатять протягом десяти банківських днів після підписання угоди, а решту – упродовж місяця після поставки. Інших деталей у звіті про укладення договору немає.

“Укроборонсервіс” є дочірнім підприємством державної компанії “Укрспецекспорт” зі складу держконцерну “Укроборонпром”.

Серед усієї іншої продукції воно виготовляє мобільні мінометні установки “Барс-8ММК” та машини артилерійської розвідки “Барс-8АР” на базі легкого бронемобіля “Барс-8”.

Бронемобіль «Барс-8» на платформі пікапа Dodge Ram виготовляє корпорація «Богдан» у Черкасах спільно з ПрАТ «Науково-виробниче об’єднання «Практика» Олега Висоцького.

Видання Міноборони «АрміяInform» повідомляє, що він має протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2 та знаходиться на озброєнні з 2020 року.

Комерційний директор корпорації «Богдан» Ігор Осадчий повідомляв «Радіо свободи» торік, що такий бронемобіль коштує $200-300 тис. Нині це дорівнює 5,67-8,51 млн грн.

Співвласником «Богдан Моторс» раніше був екс-президент України Петро Порошенко, а нині компанія належить його бізнес-партнеру Олегу Гладковському (Свинарчуку), колишньому першому заступнику секретаря РНБОУ.

Торік його син Ігор Гладковський з друзями фігурував у скандалі в «Укроборонпромі». Компанія «Богдан Моторс» очолила Топ-10 постачальників транспорту України у 2014-2016 роках від «Наших грошей».

Нагадаємо, розслідування команди «Наші гроші з Денисом Бігусом» вийшло напередодні президентських виборів у лютому 2019. Журналісти розповіли, що група осіб скуповувала військові запчастини у російських контрабандистів та на складах армії і за завищеною в рази ціною продавала на заводи «Укроборонпрому».

За їхніми даними, група заробила понад 250 мільйонів гривень, які витратила на нерухомість, елітні авто, а також на хабарі та відкати.

«До групи входять заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син – Ігор, колишній працівник концерну Віталій Жуков», – йдеться в програмі.

У свою чергу в Укроборонпромі кажуть, що угоду про закупівлю 6 бронеавтомобілів з компанією Гладковського уклали ще в січні 2019 року, тобто за попереднього керівництва компанії Укроборонсервіс (дочка Укроборонпрому).

«Сама закупівля відбулася поза системою Прозорро, а підписаний контракт містив лише орієнтовну вартість автомобілів», — йдеться у повідомленні.

Чинне керівництво концерну запевняє, що «реанімувало та виконало» цей контракт, а ще домоглося знижки на броньовики.

«Собівартість одного автомобіля вдалося знизити на 5,4 млн грн», — заявив директор «Укроборонсервісу» Володимир Воронін.

В Укроборонпромі кажуть, що «врятували» контракт, який зірвало попереднє керівництво.

«Таким чином, нова команда Укроборонпрому не закуповувала бронетранспортери у “компанії Гладковського”, а лише виконала контрактні зобов’язання підприємства перед замовником — Міністерством оборони України, та вимоги законодавства про закупівлі», — підсумували в концерні