Лідер Укрвуглепрофспілки Віктор Турманов звернувся до прем’єр-міністра України Денису Шмигаля з проханням погасити на цьому тижні 1,2 млрд грн боргу із заробітної плати шахтарям.

Про це повідомляє видання “Фокус”.

Він зазначив, що 28 листопада набрав чинності закон про внесення змін до держбюджету-2020 від 17.11.2020 № 1006-IX. У ньому передбачено збільшення бюджетних витрат спецфонду за програмою “Реструктуризація вугільної галузі” на 1,4 млрд грн.

“Зазначені кошти повинні бути спрямовані на виплату заробітної плати шахтарям, борги по якій в даний час складають 1,2 млрд грн”, – йдеться в зверненні.

Турманов заявив, що якщо протягом цього тижня не буде здійснена повна виплата заробітної плати, тоді в різних формах “відбудуться акції непокори”.

На сайті Укрвуглепрофспілки стверджується, що за станом на 1.01.2019 року кількісний склад членів профспілки становить 68,7% від загальної чисельності працівників вугільної промисловості. Організаційні ланки профспілки знаходяться в дев’яти областях: Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Львівській, Волинській, Кіровоградській, Київській, Одеській, Харківській. Вони об’єднують працівників вугледобувних шахт, вугільних розрізів, машинобудівних заводів, ремонтно-механічних заводів, збагачувальних фабрик, інших організацій і установ.

Нагадаємо, влітку Міненерго повідомляло, що погасило перед шахтарями поточну заборгованість по заробітній платі, яка виникла через вимушених простоїв вугледобувних підприємств, а також забезпечило виплату заробітної плати.

Додаткові 1,4 млрд грн у держбюджеті призначені для виплат шахтарям і погашення заборгованості, яка виникла з вересня. Ці кошти мають надійти з обов’язкових виплат “Нафтогазу” і “Укрнафти”.

Міненерго розробило проєкт концепції реформування вугільної галузі, яка спрямована на оптимізацію витрат держбюджету. Вона передбачає розподіл шахт на три групи. Перша група – шахти, які будуть інтегровані з “Центренерго” і є його ресурсною базою. Друга – шахти подвійного призначення, збут яких не обмежується виключно тепловими сортами вугілля. Третя група шахт – такі, які будуть пропонуватися до приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси, які можна використовувати для будь-якої господарської діяльності.