Парламент з третьої спроби відстрочив обов’язкові касові апарати для ФОПів. Сьогодні Рада прийняла законопроєкт №4439-д. Його писали буквально “з коліс” – вчора цим питанням займався профільний комітет за вказівкою спікера Дмитра Разумкова.

Свою думку про це висловив юрист і блогер Михайло Шнайдер на своїй сторінці в Фейсбук.

Передаємо його слова прямим текстом:

Друзі, сьогодні депутати проголосували за компромісний “ФОПівський” законопроєкт 4439-Д.

Документ відкладає до 1 січня 2022 обов’язкове застосування РРО для ФОПівців, які є платниками єдиного податку другої – четвертої групи, крім ризикових – техніка, електроніка та обладнання, лікарські засоби, медична техніка, ювелірні вироби.

Друзья, сегодня депутаты проголосовали за компромиссный “ФОПовский” законопроект 4439-Д.
Документ откладывает до 1…

Опубліковано Mihail Shnayder Вівторок, 1 грудня 2020 р.

Документ прив’язує граничні обсяги доходів різних груп ФОП до встановлених законом розмірах мінімальної заробітної плати.

Якщо економіка буде рости, то будуть рости і ліміти для ФОПів:
– Для першої групи 167 мінімальних зарплат замість 1 мільйона гривень.
– Для другої 834 мінімальних зарплат замість 5 мільйонів гривень.
– Для третьої +1167 мінімальних зарплат замість 7 мільйонів гривень.

Виключаються норми про компенсацію покупцям за скаргами про порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми штрафних санкцій, застосованих до бізнесу.

Йдеться про так званий кешбек.

Скасовуються і штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, і за відсутність попереднього програмування товарів в РРО.
Але не варто забувати про те, що неможливо задовольнити всіх, хто протестує.

Прийнятий закон, відображає компроміс між ФОПами і між державою.

Адже кожному зрозуміло, що Україна не може відмовитися від фіскального нагляду за тими групами товарів, які несуть найбільшу небезпеку з точки зору поширення контрабанди та приховування масштабних бізнесів під прикриттям ФОП.

А ще слід розуміти, що НІЯКИХ обов’язкових касових апаратів, РРО або чогось іншого для ФОПів першої групи – НІ.

І на превеликий жаль, саме їх використовують для емоційного тиску на суспільство і красивої картинки.
Все що їм треба буде зробити – встановити собі на телефон або комп’ютер безкоштовну програму-реєстратор, скачавши її з сайту податкової – там можна вести всю документацію, вести облік товару і видавати покупцеві електронні чеки.

Адже ЖОДНА цивілізована держава не може відмовитися від фіскалізації і залишити в тіні значну частину економіки.

Державі ніде брати гроші для забезпечення зарплат лікарям, військовим, вчителям і виплату пенсій, крім як з податків, внесків і акцизів.

Тому сама постановка питання про те, що фіскалізацію потрібно повністю скасувати, як вимагають деякі протестуючі – означає те, що вони закликають зробити державу не здатною забезпечувати соціальні виплати.
Так, зрозуміло що зараз всім нелегко.

Але іноді варто подумати не тільки про миттєве наповнення власної кишені, а й про майбутнє держави де будуть жити твої діти і твої внуки …