На сьогоднішній день є цілий ряд українців, які не відчують нового подорожчання газу.

Про це заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Всі говорять зробити ринкову ціну, як вона є на індустріальному ринку. Тоді в 2016 році, коли ці зобов’язання повинні бути реалізовані, газ був значно дешевше, ніж він є сьогодні. Уряд взагалі б не мав ніякої проблеми і ніхто б навіть не помітив цього збільшення ціни», – зазначив він.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

У той же час Харченко назвав категорію українців, які «не помітять» подорожчання газу.

«Перш за все, всі, хто отримують субсидії, взагалі про нову ціну можуть не дізнатися з платіжки. Їм компенсували, так і будуть продовжувати це робити», – підкреслив він.
 
Як повідомлялося раніше, нещодавно був прийняв документ, положення якого вплинуть на більшість українців, зокрема на власників іпотечних кредитів

Ініціатива стосується створення нового Кодексу за процедурами банкрутства. У даному документі йдеться про запровадження нового для країни поняття – банкрутство фізичних осіб. Тобто тепер українці, у яких є певна сума боргу, яку вони не в змозі погасити, мають право оголосити себе банкрутами.

Чого чекати від нового Кодексу за процедурами банкрутства розповів Євген Невмержицький.

За його словами, людина може бути оголошена банкрутом за рішенням господарського суду, яке приймається тільки після розгляду самої процедури банкрутства за прийнятим кодексом. Громадянин може сам ініціювати процес визнання його банкрутом, якщо вважає, що він вже не може погасити наявну заборгованість. Це необхідно для того, щоб пройти всю процедуру і отримати можливість покриття частини боргу за рахунок реалізації майна боржника, а інша частина буде списано.

Невмержицький також зазначає, що приводом для оголошення себе банкрутом можуть бути будь-які види боргу, навіть борги за комунальні послуги. Наприклад, якщо людина проживає в будинку, що не може обслуговувати з-за складного фінансового становища, а також не платить за «комуналку» протягом тривалого терміну, то цілком реальна ситуація, коли для людини буде більш вигідно ініціювати процедуру банкрутства. В результаті буде реалізована його нерухомість, інше майно, що не є життєво необхідним.