В Україні з 2019 року діють нові пенсійні правила. У формулі розрахунку пенсії замість заробітної плати за два минулі роки, як це було в 2018-му, будуть використовувати показник за три роки, повідомляє Hyser.

Згідно з новими вимогами, в цьому році на заслужений відпочинок можуть вийти тільки ті українці, які мають 26 років стажу і більше. Немає стажу – немає пенсії. Таке правило, як пояснюють в Міністерстві соціальної політики, має стимулювати українців виходити з «тіні», отримувати «білу» зарплату і платити податки.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Кому не призначена пенсія: тим, хто досягли в 2019-м 60-річчя і не заробили 15 років стажу. Хто вийде на пенсію в 63 роки: ті, хто досягли в 2019-м 60-річчя і мають від 16 до 26 років стажу.

У 2019-му виплату підвищать двічі. У липні до 1564 грн, а в грудні – до 1638 грн. Згідно із законом, індексація повинна як мінімум покривати рівень інфляції. Хоча насправді прогнозний рівень інфляції, який закладають в бюджет, до кінця року часто не виправдовує себе і ціни ростуть швидше.

Зазначимо, пенсії в Україні в 2019 році у зв’язку з індексацією і зміною прожиткового мінімуму будуть переглядати тричі. Підвищення торкнеться 9 млн пенсіонерів. Наскільки виростуть виплати і за яким принципом буде проходити підвищення пенсій, розповіла в ефірі експерт «реанімаційному пакету реформ» з питань пенсійної системи Галина Третякова.

Експерт нагадала, що з 1 січня прожитковий мінімум піднявся на 62 грн. Відповідно, ті, хто мав мінімальну пенсію, отримає на 62 грн більше. Наступна така індексація, за її словами, буде відбуватися з 1 березня.

«Як тільки Держкомстат дасть нам інформацію щодо зростання фонду зарплати в 2018 році, уряд візьме від цієї величини половину (наприклад, якщо зростання буде 26%, то 13%) і половину від 9% інфляції (наприклад, 4,5%)»

«Тоді індексація сумарно складе 17,5%. Як тільки ми отримаємо точні цифри, яким буде зростання фонду зарплати, ці величини можуть бути уточнені … І з 1 березня для більш 9 млн пенсіонерів ця сума буде індексована», – пояснила вона.