Глава Державної податкової служби України Олексій Любченко заявив про те, що пенсії і зарплати українцям виплачуватимуться будуть, однак цього явно недостатньо для нормального, повноцінного життя.

Про це він розповів в інтерв’ю головному редактору видання “ГОРДОН” Олесі Бацман

“Щоб відповісти на це питання, треба розуміти, в якій точці координат ми знаходимося. Коротка відповідь: так, все буде добре. Але в тих розмірах, які затверджені в бюджеті. На жаль, вони недостатні для нормального, повноцінного життя. Але в тих розмірах, які затверджені, все буде добре “, – сказав він.

Любченко зазначив, що в Пенсійному фонді “дірка більше 40% останні десятиліття”, якщо говорити, що фонд повинен наповнюватися за рахунок єдиного соціального внеску.

“Але на сьогодні він наповнюється за рахунок основного джерела тільки на 60%. А 40% – це дотація з державного бюджету. Тому досить в тих розмірах, які, ще раз кажу, передбачені законодавчими актами”, – додав Любченко.

Відзначимо, що як повідомляє Міністерство соцполітики в Україні вже з січня 2021 року почнуть підвищувати пенсійні виплати окремим категоріям пенсіонерів.

Крім того, з 1 липня 2021 року в Україні введуть додаткову виплату для пенсіонерів, які досягли 75 років. Надбавка для них складе 400 грн на місяць.

Пенсіонерам, яким виповнилося 80 років і які мають 20 років стажу (для жінок) або 25 років стажу (для чоловіків), мінімальний розмір пенсії має становити 2600 грн.

Міністерство соцполітики України публікує детальний календар підвищення пенсій в 2021 році.

Січень. Підвищення с 2 100 до 2 400 для пенсіонерів у віці від 65 років і за наявності у них страхового стажу 30/35 років і більше (4036 від збільшеної МЗП з 5 000 до 6 000).

Продовження виплати щомісячної доплати до пенсії до 500 гри для осіб у віці від 80 років, і мінімальної пенсійної виплати 2 600 гри при наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше.

Березень. Індексація пенсій з 1 березня (планується в середньому на 11%).

Квітень. Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам з урахуванням заробітної плати в період роботи та набутого стажу роботи.

Липень. Підвищення с 2 400 до 2 600 пенсії для пенсіонерів у віці від 65 років і за наявності у них страхового стажу 30/35 років і більше.

Встановлення щомісячної доплати до пенсії до 400 гривень для пенсіонерів у віці 75-80 років і мінімальної пенсійної виплати 2 500 при наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше.

При досягненні 80 років збільшення щомісячної доплати до пенсії до 500 гривень і мінімальної пенсійної виплати до 2 600 гривень при наявності у них страхового стажу 20/25 років і більше. А одиноким пенсіонерам цього віку – до 3 342 гривні.

Планується підвищення прожиткового мінімуму з 1 769 грн до 1 854 гривень і збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок і підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо) збільшення щомісячної виплати на догляд одиноким пенсіонерам старше 80 років, які потребують стороннього догляду до 742 гривень.

Грудень. Планується підвищення прожиткового мінімуму з 1 854 до 1934 гривень і збільшення надбавок, підвищень до пенсії (надбавки за понаднормовий стаж, надбавок і підвищень учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги тощо).

Нагадаємо, що під час візиту до Львівської області президент Володимир Зеленський прокоментував закладені до бюджету параметри соціальних виплат.

«Соціалка. Поставлено завдання щодо підвищення зарплат ученим і вчителям, медикам і, на скільки це можна, пенсіонерам», – сказав він.

«Чи варто очікувати, що вона відразу буде європейського рівня? Я думаю, що очікувати цього не треба. Але з наступного бюджетного року вона буде збільшена і все одно, в будь-якому випадку, за кілька років ми вийдемо на нормальний людський рівень соціалки», – зазначив Зеленський.