З 1 лютого 2019 року українці почнуть отримувати нові платіжки за опалення. Адже тарифи на опалення істотно зросли після подорожчання газу.

Рахунки за опалення і гарячу воду зростуть в середньому від 15 до 22,7%. Зростання комунальних тарифів пов’язане з підвищенням ціни на газ для населення, яке було затверджено Кабінетом міністрів України в жовтні минулого року. З 1 листопада ціна на газ піднялася на 23,5%, до 8,55 грн за 1 кубометр газу. А вже з 1 січня 2019 року зросли тарифи на тепло.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Платіжки з новими цифрами прийдуть в лютому. Експерти вже прогнозують, що заборгованість по комунальних платежах ще більше зросте, оскільки українці просто не зможуть оплачувати такі великі рахунки.

За попередніми розрахунками, за опалення середньостатистичної двокімнатної квартири потрібно буде платити тепер більше 2 тисяч на місяць, на 500 гривень більше, ніж раніше. Гаряча вода тепер коштуватиме для сім’ї з трьох осіб на 200 гривень дорожче.

Є побоювання, що платити за завищеними тарифами потрібно буде не тільки за січень, але за попередні місяці – грудень і листопад. Адже комунальним підприємствам газ за вищою ціною почали продавати ще з листопада.

На думку експертів, такий стрибок зростання тарифів може привести до великих боргів населення перед комунальниками і в результаті обернеться не тільки комунальним, а й фінансовим колапсом.
 
У листопаді 2018 роки тільки 46% українців своєчасно оплачували комунальні рахунки. Зі збільшенням же тарифів рівень розрахунків ще більше знизиться.

Ціни на тепло зросли в різних населених пунктах диференційовано. Деякі підприємства збільшили тарифи на 20%, а місцями тепло подорожчало на 50%. Пов’язано таке подорожчання не тільки з підвищенням ціни на газ, але і збільшенням зарплат працівників, зношеністю тепломереж, витратами на ремонт, перехід багатьох жителів на автономне опалення.

Якщо для тих, хто отримує субсидію від держави, з лютого особливо нічого не зміниться, то тим, хто оплачує комунальні рахунки в повному розмірі, нові платіжки за тепло боляче вдарять по кишенях.

Найдорожче опалення буде обходитися жителям Кропивницького – 1853 грн за 1 гігакалорію. А найдешевше тепло – в Дніпрі, тут Гкал коштує всього 800 грн.