В наступному  році середня зарплата більшості українців може сягнути позначки у 11,5-11,6 тис. грн. Такий ріст місячних заробітних плат можуть спостерігати, окрім спеціалістів з  традиційно хорошим зростанням зарплат  – фінансисти, аграрії тощо-  також представники робочих спеціальностей. 


«Такі зарплати просто необхідні людям, що вони не виїжджали масово за кордон, а йшла працювати на підприємство України. Українському бізнесу необхідно відкривати нові вакансії, розширювати виробництво. Коли українці отримуватимуть більше 11 тисяч гривень, а в ідеалі 15-17 тисяч гривень на місяць, у них пропаде стимул залишати рідну країну, рідну домівку, свою сім’ю та їхати поза очі», –  впевнена експерт ринку праці Валентина Мазур. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За статистикою, найвищі зарплати в Україні мають представники сфери авіаційного транспорту – більше 20 тис. грн. Однак при складанні статистичних даних враховувалась лише «чиста зарплата», без «конвертів».  Якщо зарплата видається  «в конверті», вона не враховується Держстатом. 

За вересень 2018-го, з розрахунком середньої  заробітної плат и  по Україні –  9042 грн. – найвищі зарплати мали представники  фінансової і страхової діяльності – 15 956 грн; інформації і телекомунікацій – 14 307 грн; державного управління та оборони; страхування – 12 993 гривень.