Чим нижче тарифи, тим менше повинно бути одержувачів субсидій, вважають представники нової влади.

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив про те, що в Україні переглянуть систему нарахування субсидій. Про це він розповів в ефірі одного з телеканалів у четвер, 26 вересня.

За словами Геруса, уряд буде знижувати тарифи і скорочувати кількість субсидіантів.

“У вересні 2019 року ціна на газ для населення порядком нижча, ніж показники за аналогічний період 2018 року. Відповідно, якщо тарифи зменшуються, значить необхідно урізати кількість субсидіантів”, – пояснив депутат.

Герус пояснив, що в сучасному суспільстві головним поняттям повинна стати звичка спершу оплачувати тарифи і податки, а потім витрачати доходи на все інше.

“У суспільстві працює проста формула: твій дохід – витрати на виплату тарифів – оплата податків. Це все, що ти зобов’язаний оплатити. Все інше можна вільно витрачати на кіно, книги і так далі. Тому головне – це доходи. Все починається з них. Чим більші у нас доходи, тим менше ми думаємо про тарифи “, – уточнив Герус.

Також стало відомо, що в Міністерстві соціальної політики не будуть змінювати систему нарахування субсидій.

Відомство має намір лише відкоригувати певні технічні моменти. Про це сказала керівник міністерства Юлія Соколовська, передає “Інтерфакс – Україна”.