Кабінет міністрів відтермінував підвищення тарифу на газ до 18 жовтня 2018 року. До цього моменту і населення, і постачальники комунальних послуг будуть купувати блакитне паливо за чинною понад рік ціною у 6,9 грн/куб.

"Продовжили PSO до 18 жовтня", — повідомила прес-секретар прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Василь Рябчук у п'ятницю, 28 вересня.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За його словами, відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду в п'ятницю.

Нагажаємо, в разі, якщо вартість газу в Україні перерахувати згідно з імпортним паритетом, один кубометр може подорожчати із 6,95 до 11,4 грн.

З липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30 до 65%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим.

Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не одержати черговий кредитний транш МВФ. А це може призвести до загроз фінансової стабільності, брак валюти і уповільнення економічного зростання.

З 6 по 19 вересня 2018 року у Києві перебувала місія МВФ. У рамках візиту представники кредитора обговорили з українським урядом у тому числі підвищення вартості блакитного палива. Остаточне рішення досі обговорюється.