Україні потрібно відмовлятися від державних пенсій. З кожним роком кількість працездатного населення зменшується, а пенсіонерів стає все більше. Саме тому вони отримують копійки.

Таку думку в інтерв’ю 24 каналу озвучив журналіст Дмитро Гнап.

На його думку, соціальний податок – ЄСВ – витягає з українців дуже багато грошей.

“Держава не планує його зменшувати. Тобто, навантаження на підприємців і тих, хто працюють, збільшується. Пенсіонери більше від цього не отримують. Отже, треба відмовлятися від цієї застарілої радянської системи пенсій, яка дуже вигідна будь-якій владі. Тому що коли ти платиш державні пенсії, ти даєш “подачку” людям”, – зазначив Гнап.

Журналіст також підкреслив, що будь-яка влада використовує державні пенсії для того, щоб “тримати на гачку”, насамперед, найменш захищені верстви населення-пенсіонерів, бюджетників, які стали пенсіонерами.

При цьому Гнап розуміє, що відмова від державних пенсій може викликати величезну хвилю обурення і спротиву.

За його словами, у влади вже були ідеї провести аудит пенсійних виплат для того, щоб перевірити, скільки людей реально мають отримувати пенсії, і що відбувається з завищеними спеціальними пенсіями.

“Однак у парламенті шум підняла опозиція – “Батьківщина”, ОПЗЖ тощо. Тому що мінімум 10 – 12% пенсійного фонду використовується не за призначенням. Це і через “мертві душі”, які отримують пенсію, і через людей, яким штучно призначають виплати – унікальним фахівцям, державним службовцям, правоохоронцям”, – додав він.