В Україні з початку 2019 року може на 15% підвищитися тариф на електроенергію для оптових споживачів. Таким чином по кишені українців безпосередньо підвищення не вдарить, але після цього в країні можуть підняти ціни на деякі послуги.

Як написала на своїй сторінці в Facebook глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко, остаточне рішення про тарифи буде прийнято на засіданні в п'ятницю, 23 листопада.

"Енергоатом" просить підвищити тариф на виробництво електроенергії на 65%. Після підвищення рентабельності компанії складе 38%, а дохід збільшиться на 27 млрд, що можна порівняти з половиною фонду всіх субсидій України ", – сказано в повідомленні.

Керівник пояснила, що таке зростання тарифу компанія аргументувала на 22 тис. сторінок, але в них пояснюється лише 3,5 млрд грн на інвестиції.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


"Укргідроенерго" пропонує підвищити свій тариф на 46% для збільшення доходу на 3,5 млрд грн. ТЕЦ вважають, що в наступному році їм потрібен додатковий дохід в розмірі 4,6 млрд грн і для цього ми повинні збільшити тариф на 21%. Будемо приймати рішення, захищаючи інтереси споживача ", – уклала глава НКРЕКП.