З початку 2019 року в Україні діятимуть нові тарифи на постачання та розподіл електроенергії. Це підтвердила на сторінці у Facebook глава НКРЕКП Оксана Кривенко. Нові правила оплати електроенергії у 2019 році.

За її словами, змінена модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКУ №312 від 14 березня 2018 року.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Кривенко додала, що відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", енергопостачальні компанії зобов'язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.

Укладати доведеться наступні договори:
 

  1. про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу;
  2. про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальник або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).

Важливо! Документ на співробітництво споживача з оператором стосується у пергу чергу технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення.

Він передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії, а договори, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року.