Суд повернув у дію стару постанову Кабміну. На українців чекає ще одне «покращення» в 2019 році.

Споживачі, які не мають газових лічильників, платитимуть за газ за збільшеними тарифами. Таким було рішення суду, куди звернулися облгази і оскаржили нову постанову Кабміну, повернувши в дію старе.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Тепер людям нараховуватимуть нормативи майже 10 кубів, 18 і 23 куб. м газу на одну особу, залежно від наявності централізованого гарячого водопостачання або газової колонки. Старі норми споживання прийняли ще в 1996-го. Тоді газ в побуті був значно популярнішим, ніж зараз. Сьогодні майже нереально спалити на одній плиті 10 «кубів» газу на місяць. «Ми повернулися на 20 років назад.

Норма зросла втричі. На той час зовсім інша була і структура споживання, і наявність приладів в домогосподарствах. Наприклад, тоді не були поширені такі прилади, як електробойлер, електрочайники, мікрохвильові печі », – говорить Олексій Хабатюк, заступник начальника департаменту енергоефективності Нафтогазу.

Щоб змінити ситуацію, потрібно провести повноцінний аудит облгазів. Фахівці повинні визначити реальний обсяг споживання блакитного Паіва населенням з вікорістаннім газової плити.