Для жителів Києва готують новий комунальний удар – вже через місяць їм знову піднімуть  тарифи.

За новими цінами доведеться платити за опалення і гарячу воду. Тарифи ж зростуть уже з першого січня 2019 року, повідомляє Обозреватель.

Підвищення очікується на рівні 18%.

Такі зміни закріплені проектом розпорядження, яке опублікувала на своєму сайті Київська міська державна адміністрація.

Документ повинен вступити в силу вже з Нового року.

Так, за новими тарифами, кияни, у чиїх квартирах встановлені теплові лічильники, із січня платитимуть за кожну Гкал опалення 1654,4 грн. Це на 18,1% вище за тариф, встановлений аналогічним розпорядженням у липні 2018 року.

А от ті жителі столиці, у яких немає лічильники, будуть сплачувати за тепло з розрахунку 38,5 грн за квадратний метр опалювальної площі. Це на 18,1% більше за попередній тариф.


До того ж, більше у столиці доведеться платити і за гарячу воду. Киянам із «рушник осушками» в квартирі потрібно буде платити на 17,7% більше — до 97,9 грн/куб. м. Без «сушок» кубометр гарячої води з січня коштуватиме 90,54 грн.

Зазначимо, що вже з січня нового року в Україні має розпочатися програма монетизації субсидій. Із запланованих 55 млрд грн, спрямованих на субсидії, 20 млрд уряд має намір виплатити отримувачам субсидій «живими» грошима.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
 
Люди повинні витратити ці гроші на оплату житлово-комунальних послуг. А всі зекономлені гроші будуть залишатися в сім’ях. Це повинно спонукати одержувачів субсидій не витрачати зайві газ, тепло, воду й електроенергію.

У 2019 цю допомогу вже будуть направляти на рахунок одержувачів субсидій у державному банку. Рахунок буде мати спеціальний режим використання: кошти в першу чергу будуть спрямовані на оплату газу, тепла, електроенергії та води.