Офіційна гривня заслабла до долара ще на три копійки​. Національна валюта до євро здешевшала на п'ять.

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на середу, 20 березня, на рівні 27,1608 грн/долар, нацвалюта заслабла до долара на три копійки порівняно з попереднім робочим днем (27,1318 грн/долар у вівторок, 19 березня). Курс євро встановлений на рівні 30,8492 грн/євро (19 березня – 30,7919 гривні), 10 рублів – 4,2230 грн/рубль (19 березня – 4,1955 гривні).

Прийдешні президентські вибори в Україні не вплинуть на курс національної валюти, оскільки Нацбанк не утримує його, наголосив член ради НБУ Василь Фурман.

"Ніхто спеціально не тримає гривню. Нацбанк проводить політику плаваючого обмінного курсу. Згідно з нею, курс гривні визначається ринком", – пояснив він.

Нині зміцненню нацвалюти сприяє сприятлива для України кон'юнктура на світових ринках, додав економіст. "Великі економіки зараз не піднімають облікову ставку, кошти, навпаки, повертаються на ринки, що розвиваються … Гривнепадів не буде", – запевнив Фурман.

Нагадаємо, 7 лютого набув чинності закон "Про валюту і валютні операції", що передбачає запровадження понад 20 послаблень на валютному ринку. Зокрема, дозвіл оnline-купівлі іноземної валюти фізичними особами (до 150 тисяч грн/день в еквіваленті).