Підвищення тарифів на газ для населення в Україні тимчасово відкладається, проте в майбутньому українців чекає неминучий удар.

Кабмін продовжив дію спеціальних зобов’язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ) за зниженою ціною ще на два тижні. Про це повідомило джерело в уряді.

Відзначається, що попередній термін дії PSO закінчується завтра, 18 жовтня.

«Наскільки мені відомо, продовжили на два тижні. Але давайте дочекаємося публікації Кабміну», – повідомило джерело.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборонаЙдеться про постанову Кабміну №187 від 22 березня 2017, яка передбачала, що спеціальні зобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 1 квітня 2018 року. Згодом термін дій зобов’язань був продовжений до травня, потім – до кінця липня, серпня і вересня, а 28 вересня – до 18 жовтня.

Раніше стало відомо, як будуть підвищуватися тарифи для населення. У Кабінеті міністрів існує основний проект підвищення тарифів на газ для населення в два етапи, який в даний момент знаходиться на обговоренні в МВФ.

Так, до кінця листопада тарифи піднімуть приблизно до 9 гривень за кубометр, а в квітні 2019 – до 13-14 гривень. Про це повідомив член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук в ефірі одного з українських телеканалів.

Він зазначив, що саме 14 гривень – максимальний тариф, який відповідає очікуваному кредиторами ринкового рівня.

«Ми побачимо два етапи підвищення. У жовтні-листопаді буде підвищення приблизно до 8,5-9 тисяч гривень. На квітень 2019 другий етап підвищення до ринкового рівня 13-14 тисяч грн», – зазначив Корольчук.