Міністерство енергетики та промисловості України розробило проект рішення про зниження нормативів на газ, воду і опалення, завдяки цьому постраждають субсидії

Якщо документ ухвалять, розмір субсидій значно знизиться.

Комунальна знижка надається на норматив соціального споживання. Якщо витрачати менше цієї норми, то в наступному році зекономлені гроші можна буде отримати «на руки».

Також хочуть знизити норму і на централізоване опалення. Зараз – 0,0431 Гкал на квадратний метр (залежно від регіону і сезону використовується коефіцієнт). У Міненерго пропонують норматив скоротити до 0,0388 Гкал на квадрат.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Норматив на воду хочуть скоротити з 2,4 до 2 кубометрів на людину. Для сім’ї з трьох осіб, якщо не скоротити споживання, самостійно доведеться платити за 1,2 кубометра холодної води.

Варто зазначити, що така пропозиція Міненерго напередодні монетизації субсидій може привести до того, що українці зможуть менше «заробити» за рахунок економії комунальних послуг. Правда, і в «Нафтогазі», і в профільній комісії погоджуються: нормативи для субсідіантів дійсно завищені.

Більш того, на даний момент сім’ї з субсидіями витрачають газу приблизно в 1,8 рази більше, ніж сім’ї без знижок.

Як повідомлялося раніше, в Україні кількість субсідіантов може збільшитися через подорожчання газу. Так, з 1 листопада газ для населення подорожчав з 6,9 до 8,5 грн за кубометр.

Прем’єр Володимир Гройсман пояснив, що підвищення ціни на газ в Україні було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, країні загрожував би дефолт.