З 1 березня 2019 року Кабінет міністрів України планує провести синхронізацію виплат житлових субсидій пенсіонерам з пенсійними виплатами в державних банках.

Для інших осіб, що отримали право на субсидії, пропонується виділяти відшкодування на оплату комунальних послуг на спеціальний рахунок в «Ощадбанку».

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон у себе на сторінці в Facebook.

Представник уряду зазначив, що для функціонування механізму синхронних виплат використовують наявний в «Ощадбанку» інструмент «Швидка копійка».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Працюємо над тим, щоб виплата субсидій пенсіонерам була синхронізована з виплатою пенсії на початку місяця, а Ощадбанк виплачував кошти інших субсидіантів з 11 числа кожного місяця грошовим переказом «Швидка копійка», – написав віце-прем'єр.

До синхронізації виплат у Кабміні мають намір залучити Пенсійний фонд України, який повинен буде синхронізувати виплати пенсії та соціальної допомоги пенсіонерам.

Кістіон підкреслив, що повна монетизація субсидій для всіх затверджених урядом та соціальними службами субсидіантів буде запущена вже з березня 2019 року.

З березня 2019 року в Україні почнуть діяти зміни в системі монетизації житлових субсидій, завдяки яким побутові споживачі газу зможуть отримувати свої субсидії на рахунок в банку.

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що субсидіант після отримання «живих грошей» зможе самостійно контролювати якість комунальних послуг від постачальника і розрахунки за них. За його словами, якщо раніше рахунки для субсидіантів формувалися без їх участі, і ніхто не міг проконтролювати справжній обсяг наданих послуг та споживання, то після монетизації людина отримає готівкові кошти і зможе самостійно контролювати якість послуг від постачальника, так і розрахунки за послуги.

У Держагенстві енергоефективності ж заявили, що Кабмін запровадив формулу монетизації субсидій, згідно з якою розмір виплат буде визначатися незалежно від обсягів споживання або інших показників. Зазначається, що споживач дійсно ніяк не зможе вплинути на розмір допомоги від уряду.