Влада хоче зробити регулярними доплати пенсіонерам старше 75 і 80 років. Про це заявив в ефірі каналу “Україна 24” нардеп з фракції “Слуга народу” Василь Мокан.

“У проєкті бюджету, який поданий, 202 млрд грн — це трансфер на Пенсійний фонд, на виплату пенсій. Ці кошти передбачені в первинному тексті (бюджету — ред.). 2,6 додаткових млрд повинні бути для доплат пенсіонерам 75 і 80 років. Пенсіонерам від 80 років вже зараз відбуваються виплати під час карантину, а 75+ це нова програма, яка з 2021 запланована на реалізацію — плюс 400 і 500 гривень.

Доплати будуть на постійній основі. Були одноразові виплати під час карантину по тисячі гривень для підтримки самих соціально вразливих категорій населення. А ці 500 і 400 заплановані на 2021 рік, і робиться все, щоб це було на постійній основі “, — сказав він.

Мокан повідомив ще про одну ініціативу, яка спрямована на підтримку пенсіонерів.

“Також було встановлено, що 1 березня відбудеться індексація, і пропонується встановити на законодавчому рівні, щоб ця дата була датою регулярної індексації. Зараз це рішення віднесено до компетенції Кабінету міністрів”, — сказав він.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль розповів, на які сфери в бюджеті виділені великі суми.