Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” з 1 січня 2021 припинить підключення тарифного плану “річний” для нових клієнтів, повідомляється на її сайті, пише видання Обозреватель

Згідно з повідомленням, ДК “Нафтогаз України” з 1 січня 2021 призупиняє підключення тарифного плану “Річний” для нових клієнтів. Всі споживачі, які вже використовують тарифний план “Річний”, будуть продовжувати платити за газ за ціною, яка була зафіксована в момент підключення.

“Оскільки половина опалювального сезону вже позаду, компанія отримує значно менше заявок на приєднання до тарифного плану «Річний». З огляду на це ДК “Нафтогаз України” вирішила призупинити нові підключення на умовах тарифного плану” Річний “, – йдеться в повідомленні компанії.

“Нафтогаз” з серпня пропонував підключити річний тариф на газ за фіксованою ціною в 6,45 грн за кубометр. Для цього потрібно було повідомити, скільки газу ви плануєте витратити за 12 місяців і платити рівними частинами по одній вартості. Фактично це можна назвати “бронюванням” блакитного палива заздалегідь.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) вже схвалила проект підвищення тарифів на транспортування природного газу для населення.

Також «Нафтогаз України» заявив, що ціна на газ для побутових споживачів з січня 2021 виросте на 14% – до 7,22 гривні за кубометр без вартості доставки.

В результаті суми в платіжках виростуть від 10 (якщо користуватися тільки газовою плитою) до понад 300 грн (якщо опалювати приміщення блакитним паливом) в місяць.

Відзначимо, що в грудні вартість газу за кубометр становить 6,33 грн.

Зміни тарифу в компанії пояснюють «сезонним фактором і збільшенням оптової ціни на блакитне паливо». У той же час в «Нафтогазі» стверджують, що їх ціна в січні буде «традиційно залишатися нижче середньоринкової».

«Таку ціну компанія може собі дозволити завдяки помірній націнці на блакитне паливо, довгостроковим контрактом на оптову закупівлю газу, а також оптимізації операційних витрат», – кажуть в компанії.

Аналітики неохоче озвучують якісь прогнози, тому що точний прогноз скласти неможливо, розповідає OBOZREVATEL аналітик “Української енергетичної біржі” Оксана Запорізька. За її оцінками, подорожчання може тривати аж до лютого 2021 року.

“Поки спостерігається динаміка до зростання, але коли буде межа і перехід до зниження, сказати точно неможливо. Орієнтовно це буде в лютому 2021”, – розповідає Запорізька.

Відзначимо, що Юрій Вітренко в інтерв’ю програмі “Перехресний допит” на 24 каналі заявив, що якщо забрати успіх в напрямках, за які відповідав він і його команда, то зміни в “Нафтогазі” були незначними або навіть негативними.

“Якщо ми заберемо фінансовий результат у напрямку, за який я відповідав, а це питання з” Газпромом “, той же транзит, то” Нафтогаз “був збитковим”, – сказав колишній виконавчий директор компанії.

“Я пішов з” Нафтогазу “, я як раз критикував зсередини” Нафтогаз “- інших керівників, загальне керівництво, в яке я не входив. Саме багато речей, які я критикував – і пана Коболєва (голова правління – Ред.), і його колег – вони і увійшли в аудит “, – зазначив він.