Якщо Росія нападе на Україну, то зарплати для українських військових будуть підвищені в той же день, мінімум складе 10 тисяч грн.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час відвідування 169-го навчального центру Сухопутних військ ЗСУ на Чернігівщині, пише UBR.ua.

"Рівень грошового забезпечення в армії підвищується мінімум до 10 тисяч грн на місяць", – сказав президент.

При цьому Порошенко доручив міністру оборони Степану Полтораку і начальнику Генштабу Віктору Муженку підготувати документи, які передбачатимуть негайне підвищення зарплат військових в разі вторгнення РФ. Він зазначив, що РНБО ухвалила рішення про підвищення зарплат для військових з 1 січня 2019 року.

"Якщо у нас, не дай Бог, зараз буде факт агресії по суходолу, щоб ви підготували документи і ми ввели підвищене грошове забезпечення не з 1 січня, а з початку агресії, для того, щоб дати фінансову мотивацію військовослужбовцям", – заявив він.

Також доплати будуть проведені для тих, хто воює в зоні ООС, додав Порошенко. Експерти до такої ініціативи президента ставляться скептично.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Грошове забезпечення військовим зараз налічується в співвідношенні 1: 3. У бюджет на наступний рік закладено збільшення окладів військових на 30%. Яким чином президент хоче збільшити зарплату військових ще на 10 тисяч, незрозуміло. При тому, що коли АТО починалася, він уже обіцяв платити військовим по 1 тисячі гривень в день. І що ми маємо? Зараз середня зарплата у військових 10 тисяч гривень. На передовій – 17 тисяч ", – розповів військовий експерт Олег Жданов.


Варто нагадати, що 15 вересня 2018 Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО щодо підвищення зарплат військовим в бюджеті 2019 року, повідомляє сайт глави держави. Зазначено, що казні має бути передбачено збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, рядових, офіцерів і поліцейських не менше ніж на 30 відсотків.