В Україні за січень-вересень 2018 року в державний бюджет не надійшло 94 млрд гривень, що створило ризики невиконання держбюджету-2018.

Як повідомив у своєму Facebook голова Рахункової палати Валерій Пацкан таким чином не виконується план витрат на 57,7 млрд (8,5%) за дев'ять місяців поточного року.

"Зростають ризики невиконання державного бюджету за рік в цілому. Чому? Протягом дев'яти місяців поточного року вдвічі сповільнилися темпи зростання обсягів виробництва в промисловості з 3,6% до 1,8%. Також зменшилися в порівнянні з відповідним періодом попереднього року надходження іноземних інвестицій. Не виконаний план надходжень від приватизації державного майна на 10,6 млрд грн", – повідомив він.

Пацкан також висловив надію, що держбюджет-2019 буде збалансований на підставі реалістичних показників надходжень.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання


Варто нагадати, що раніше Рахункова палата вже попереджала, що реальні показники доходів до держбюджету набагато нижчі за ті, які закладені в плані.

У середу, 14 листопада, Кабмін затвердив доопрацьований держбюджет-2019, який протягом трьох днів передадуть парламенту для розгляду в другому читанні.