У травні 2019 року частина українців залишиться без субсидій. Стало відомо, що уряд готується до перепризначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

У Кабміні зазначили, що це пов’язано із закінченням опалювального сезону. Причому для трьох мільйонів домогосподарств перерахунок субсидії буде зроблено автоматично, а іншим субсидіантам потрібно буде оновити заяву та декларацію про доходи. Зокрема, повторно з цими документами у травні в управління соцзахисту населення необхідно буде звернутися:

1) орендарям житла;
2) внутрішньо переміщеним особам;
3) сім’ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі осіб;
4) сім’ям, в яких є непрацюючі люди працездатного віку, якщо у них або відсутні доходи, або вони менше мінімальної зарплати;
5) громадянам, у яких протягом року відбулися зміни в складі сім’ї.
У Міністерстві соціальної політики України заявили, що змінювати критерії для призначення житлових субсидій не планують. Тому істотного зменшення кількості субсидіантів в 2019-2020 роках не передбачається. При цьому в міністерстві уточнили, що субсидії живими грошима для оплати житлово-комунальних послуг у березні отримали 3,4 млн домогосподарств, а загальна сума виплат склала 5,7 млрд гривень.