В Україні з 1 травня за заборгованість по комуналці будуть штрафувати в розмірі 0,01% боргу за кожен день прострочення після 20-го числа.

Нововведення передбачені законом про «Житлово-комунальні послуги». Тобто якщо заплатити на 60 днів пізніше, сума збільшиться тільки на 0,6%. Наприклад, якщо ваш борг за два місяці – 4 тис. грн, розмір пені складе 14,4 грн.

«Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги і житлові субсидії і / або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином», – йдеться в законі.

Крім того, за новим законом перевіряючих зобов'язані впускати в квартири, інакше – відключення. Виконавець послуги повинен мати доступ, наприклад, до лічильника. Якщо він знаходиться в квартирі і двері перевіряючому не відчиняють, цього достатньо для того, щоб припинити надання послуги.

«Відмова споживача надати доступ виконавцю комунальної послуги до приміщень, які належать споживачеві, є підставою для припинення надання відповідної комунальної послуги. Після надання споживачем такого доступу надання послуги відновлюється », – йдеться в законі.