Пенсійний фонд України запровадив призначення пенсій через веб-портал електронних послуг “Е-пенсія”. Про це розповів голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус під час прес-конференції.

Щоб скористатися сервісом, необхідно зареєструватися на веб-порталі Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису. В особистому кабінеті потрібно заповнити онлайн-заяву та завантажити скан-копії необхідних документів.

“Більше 160 тис. людей, які мають цифрові підписи і відповідно можуть здійснювати подачу документів. Я абсолютно переконаний, що ми з кожним днем отримуємо більшу кількість людей, які користуються цими послугами, оскільки немає необхідності звертатися у відділення, витрачати час, щоб кудись йти подавати документи, легше зробити це через веб-портал”, – зазначив Євген Капінус, голова правління Пенсійного фонду.

Також голова правління ПФУ повідомив, що подача документів через веб-портал займає 10 хвилин, у відділенні ж на цю процедуру треба витратити півгодини.

“На сьогодні немає жорстких вимог, якими мають бути документи, – це може бути фото з мобільного, скан-копія відповідного документа, головне, щоб цей образ розпізнала система… На сьогодні вже достатня кількість людей має відповідний цифровий підпис, який підтверджує те, що це безпосередньо та людина, яка засвідчує себе”, – додав Капінус.

В той же час у ПФУ зазначили, що будуть створювати всі умови для того, щоб ця електронна система була захищена та не давала можливості зловмисникам вчиняти певні шахрайські дії.

Зазначимо, що більш ніж 9,5 млн українських пенсіонерів підвищили пенсію у липні 2019 року.

З 1 грудня прожитковий мінімум зросте ще на 74 гривні – до 1638 гривень.

Таким чином, мінімальна пенсія зросте цього року на 9%, що має перевищити плановий рівень інфляції (7,4%).