Український президент Володимир Зеленський пообіцяв главі уряду Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху ратифікувати угоду про виплату пенсій колишнім українським пенсіонерам, інвалідам та ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції, які репатріювалися в Ізраїль після 24 серпня 1991 року.

Про це Нетаньяху написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“Я вдячний йому (Зеленському, – Ред.) За рішення просувати в парламенті ратифікацію договору про виплату пенсій ізраїльтянам, вихідцям з України”, – написав прем’єр Ізраїлю.

Дана угода була підписана ще в 2008 році і стосувалася виплати українських пенсій громадянам Ізраїлю, які виїхали в цю країну після проголошення незалежності України.

Відзначимо, що Україна досі не платить пенсії своїм громадянам, які живуть на непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Щоб отримати свої виплати, пенсіонери повинні переїхати в будь-яке підконтрольне Україні місто і звернутися в управління Пенсійного фонду по району, в якому вони в цьому місті проживають. Щоб отримати пенсію за весь час, їм потрібно оформити довідку переселенця і разом з нею надати ще ряд документів – заява про запит пенсійної справи, копії та оригінали документів, що посвідчують особу пенсіонера, паспорт, пенсійне посвідчення, заява про перерахування пенсії на рахунок в Ощадбанк .

Після цього пенсіонер повинен довести, що він дійсно проживає за заявленим місцем, а не на непідконтрольній території. Щоб в цьому переконатися, представники управління надходять на адресу, яку вказав пенсіонер, і перевіряють, проживає він там насправді чи приїхав на кілька днів до родичів, щоб отримати свої гроші.

Після цього співробітники управління відвідують пенсіонера кожні півроку, щоб перевірити, чи живе він там насправді.