Оголошений в деяких областях України військовий стан не торкнеться виплат пенсій.

Не зважаючи на введення військового стану в окремих регіонах України, це ніяк не вплине на своєчасність виплат соціальної допомоги населенню. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

За його словами, введення воєнного стану ніяк не позначиться на виплаті пенсій, заробітних плат та соціальних допомог.

Також він запевнив, що всі соціальні платежі, незалежно від прогнозів фінансово-економічної ситуації в країні, будуть виплачені в повному обсязі і без обмежень.

«Прошу зупинитися всіх” всепропальщиків “в поширенні зради, дезінформації та Кремлівський фейків», – повідомив віце-прем’єр-міністр на сторінці у Фейсбук.

Варто зазначити, що пенсії не підвищуватимуть дітям війни та чорнобильцям.

У березні 2019 року Пенсійний фонд почне індексацію пенсійних виплат, у зв’язку з підвищенням мінімального соціального забезпечення українців, планується збільшення пенсій.

Однак, не всі категорії громадян отримають надбавку.

Пенсії не підвищуватимуть громадянам, у яких прожитковий мінімум не залежить від пенсії. У цю категорію потрапили 4 групи громадян: діти війни, чорнобильці, вдови і родини чорнобильці. Також індексацію не проводитимуть працюючим пенсіонерам. Про це повідомили представники GAE.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Нагадаємо, що мінімальна пенсія в Україні становить одна тисяча чотиреста п’ятьдесят дві гривні. У 2019 мінімальна пенсія складе 1 497 гривні (на 45 грн більше).

Також раніше ми повідомляли, що українців можуть тимчасово позбавити пенсії. Про це, зокрема, йдеться у Законі «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

Щоб отримати пенсію вчасно, українці за законом з 2019 року зобов’язані: мати мінімум 26 років стажу, не виїжджати в іншу країну на тривалий час та надавати Пенсійному фонду тільки справжні документи.

В Законі є три причини для тимчасової відмови у пенсії: не виконано вимогу про стаж (15 років для пенсії в 65 років і 26 років — в 60 років), якщо була надана помилкова інформація, а також у разі, якщо людина не проживає за місцем реєстрації (живе на непідконтрольній Україні території чи тривалий час перебувала поза межами країни).