На українців чекає приємний бонус – вони можуть отримати своєрідну знижку на оплату опалення, але пощастить далеко не всім

Все через те, що в 2017-2018 роках жителі ряду українських міст переплатили за теплоенергію від 10% до 50% понад економічно обґрунтованого тарифу.

До такого висновку прийшли експерти НКРЕКУ, провівши ціновий моніторинг по регіонах. Повертати переплату користувачам не будуть. Але є величезна ймовірність того, що жителів «постраждалих» міст чекає приємний бонус.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Так, якщо вже в найближчому часі ціни на опалення піднімуть на 14-17% по всій країні, в цих містах зможуть уникнути зростання комунальних тарифів.

Відзначається, що необґрунтоване завищення тарифів на теплоенергію для споживачів встановили комунальники Луцька, Житомира, Івано-Франківська, Тернополя. А також ряду не настільки великих населених пунктів Київської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької та Полтавської областей.

Наприклад, різниця між середньозваженими тарифом комісії і тарифами, встановленими місцевою владою Слов’янська, досягає 70%, а Івано-Франківська – 41%. На 27,6% завищені тарифи в Славутичі, на 26,6% – в Вишневому.

Місцева влада зараз намагаються спростувати всі звинувачення, наголошуючи, що готові обґрунтувати настільки завищені тарифи.

«Розрахунки НКРЕКУ не враховують всі витрати, які несе підприємство з виробництва теплової енергії. Наприклад, рівень оплати персоналу підприємства », – розповіли в мерії Славутича.

На думку експертів, в невеликих містах дійсно тарифи можуть бути трохи вище. І пов’язано це з витратами, які «розкидають» на менше число жителів.

«По-перше, є старі борги, які потрібно покривати. По-друге, багато споживачів відключаються від централізованого опалення і переключаються на індивідуальне. В результаті витрати теплокомуненерго розкидаються на тих, хто залишилися, що призводить до більш суттєвого зростання тарифів, ніж у великих містах», – пояснив експерт.
 
Фахівці виступають проти позиції НКРЕКУ, зазначивши, що місцевій владі видніше, як правильно розраховувати тарифи.

У комісії, в свою чергу, на випади не реагують. Там також і не говорять, чи варто людям очікувати «знижок», адже вони не несуть відповідальності за діяльність теплокомуненерго, переданих у відання місцевої влади.