В Україні дозволили встановлювати лічильники тепла в старих будинках з вертикальною розводкою опалення, де раніше установка лічильників була неможлива.
 
Однак, попередньо потрібно визначити технічну можливість їх установки.

Технічна можливість установки вузлів визначається при обстеженні внутрішньобудинкової системи опалення підприємством, яке має ліцензію на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, які за класом наслідків (відповідальності) відносяться до об’єктів з середніми і великими наслідками.

За результатами обстеження складається акт у довільній формі, в якому зазначається висновок і ПІБ виконавця обстеження. В случає відсутності можливості установки лічильника, відзначається критерій, якому не відповідає будинків система опалення.

Замовити обстеження внутрішньобудинкової системи опалення може власник (співвласники) будівлі або окремих приміщень в будівлі.
 
Передбачені наступні критерії відповідності внутрішньобудинкової системи опалення для установки вузлів розподільного обліку:

  • окреме відгалуження системи опалення для окремого приміщення, наявність якого встановлено в ході візуального огляду і яке передбачено а принципової схемою внутрішньобудинкової системи опалення будівлі (при наявності);
  • принциповою схемою внутрішньобудинкової системи опалення передбачена технічна можливість установки автоматичних регуляторів температури в приміщеннях, яка не приведе до порушень гідравлічного режиму внутрішньобудинкової системи опалення будівлі;
  • при установці вузла розподільного обліку буде забезпечено дотримання вимог застосування засоби вимірювальної техніки та умов його належної експлуатації, зазначені в технічній (супровідної) документації на цей засіб;
  • можливість забезпечення вільного доступу для зняття показань приладу обліку, його обслуговування, заміни при подальшій експлуатації.
  • При розрахунку вартості установки лічильників буде враховуватися кількісний показник мінімальної оснащеності такими приладами опалювальних приладів (не менше 50%).

Популярне: Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Установка лічильників тепла є економічно доцільною, якщо термін окупності системи обліку не перевищує термін служби самої системи чи іншого терміну, узгодженого співвласниками будівлі.
 
Висновок про економічну доцільність установки також складається в довільній формі.

Лічильники теплової енергії встановлюються на всіх опалювальних приладах системи опалення в квартирі.

Споживачам, приміщення яких обладнані лічильниками, обсяг спожитої теплової енергії визначається за їх показниками відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих в будівлі комунальних послуг, яку затверджує Мінрегіон, але не менше мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії серед інших споживачів в будівлі.