Міністерство соціальної політики України змогло продовжити підвищення пенсій завдяки тому, що не погасило дефіцит Пенсійного фонду. Він становить вже 30 млрд гривень.

Про це розповів заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір. За його словами, найпростішим варіантом вирішення проблеми дефіциту ПФУ було покриття цих витрат за рахунок додаткових доходів ще в 2017 році, повідомляє Обозреватель.


"Але тоді ми б зіткнулися з тим, що не змогли б підвищити пенсії. Тому було прийнято рішення, що дефіцит ми не покриваємо як такий, а даємо кошти на підвищення пенсій", – пояснив Шамбір.

Він додав, що поступово, із зростанням доходів від ЄСВ, дефіцит ПФУ буде покриватися. За його розрахунками, для цього потрібно 7-10 років.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Також заступник міністра запевнив, що індексація пенсій, яка впроваджується в цьому році, буде проводитися не дивлячись на дефіцит фонду і на передвиборну кампанію. Вона вже прописана в законодавстві.

"Незалежно від того, які будуть політичні рішення. 50% зростання зарплати і 50% інфляції – а це досить високий показник і для Європи він вважається одним з найбільших… Цей розмір рівня підвищення пенсії прописаний в законі. Він не залежить від виборів і всього іншого", – підкреслив Шамбір.