Незабаром в Україні буде проведено перерахування пенсій, яке станеться через зміну прожиткового мінімуму. Про це повідомили у Пенсійному фонді.

Крім того додали, що вже з 1 грудня відбудеться перерахування пенсійних виплат громадянам України.

"Сьогодні скажу єдине, що з 1 грудня вже буде проведено перерахунок у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму. І такий прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, буде становити 1497 гривень", – розповіла начальник відділу з питань призначення пенсій департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Галина Мастюгіна.


 
Наразі вже відомо, що основні зміни торкнуться людей, яким виповнилось 65 років, та мають 30 років трудового стажу (для чоловіків 35 років будуть забезпечуватись мінімальним розміром пенсії, яка складатиме 40% мінімальної заробітньої плати.

"Тобто в наступному році зміниться мінімальна заробітна плата, пенсії також будуть перераховуватися 65-річним особам", – додала Мастюгіна.

Щодо можливого розміру пенсій у наступному році, посадовець повідомила, що поки що говорити про це зарано. Разом з тим варто відзначити, що уряд сформував проект держбюджету на 2019 рік та направив його до парламенту для подальшого погодження та затвердження.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Зазначимо, що  Володимир Гройсман розповів, що уряд продовжує необхідні консультації з парламентськими комітетами для внесення необхідних змін до державного бюджету.

"Ми будемо працювати з комітетами і фракціями для того, щоб бюджет був реалістичним. Не можна роздувати бюджет, який не підкріплений грошима. В іншому випадку, це може призвести до криз", – розповів Володимир Гройсман.

Крім того він додав, що у бюджеті на наступний рік передбачається збільшення витрат на національну безпеку та оборону на 31,5 млрд гривень, загалом оборонний бюджет країни складатиме близько 210 млрд гривень.

Відомо, що на розвиток і модернізацію військової техніки в документі виходить 36,2 млрд грн (на 3,9 млрд грн більше порівняно з 2018 роком), на грошове забезпечення військовослужбовців – 108,3 млрд грн (на 24,1 млрд грн більше) та суспільну безпеку – 82,1 млрд грн (на 16,1 млрд грн більше).

 "Військовослужбовець отримуватиме зарплату не менше 10 тис. грн", – зазначив прем'єр і додав, що в інших службах правопорядку отримуватимуть мінімальну зарплату не менше 9 тис. грн.