Кабмін платитиме дідусям і бабусям, щоб вони доглядали за онуками. Варто зазначити, що від початку 2019-го року українським батькам почнуть відшкодовувати послугу з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня". Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року.

Відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів

Як надавачів таких послуг цілком можна оформити дідусів, бабусь та інших родичів, повідомляє Урядовий портал.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
 
Проте: бабуся чи дідусь мають зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років.

Потрібні КВЕДи – 97.00 (діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги) та 88.91 (денний догляд за дітьми) для ФОП та 78.20 і 85.10 для юридичних осіб

Ззаначимо, що в разі реєстрації в якості підприємця бабуся чи дідусь повинні будуть сплачувати не тільки податки (5% для третьої групи), але й обов’язковий ЄСВ, який  складає 918 гривень на міс.

Додамо, що місячна сума державного відшкодування за послуги няні складає 1626 гривень.