В Україні вперше пройде автоматична індексація пенсій. Новий перерахунок пенсійних виплат розпочнеться з 1березня.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на презентації звіту уряду за минулий рік.

За словами прем'єра, середній розмір пенсії за минулий рік зріс в 1,5 рази. Гройсман також оголосив термін початку автоматичної індексації пенсій – 1 березня.

"В минулому році пенсії були підвищені на тисячу чотиреста сімдесят шість гривень для 550 тисяч військових пенсіонерів", – підкреслив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Раніше Гройсман заявляв, що перерахунок пенсій в 2019 році буде здійснюватися автоматично, крім того він підкреслив, що тепер індексація буде проводитися щорічно.

"У січні у нас буде перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, це десь 500 тис. чоловік. А 1 березня масовий перерахунок пенсій для всіх українських громадян. Це буде вперше автоматична індексація", – відзначав прем'єр.

Варто зазначити, що, за словами глави правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса, на сьогодні в Україні на 10 працівників припадає 11 пенсіонерів.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів збирається запускати грандіозну програму верифікацій пенсій та соціальних виплат.

Українців позбавлятимуть пенсій з наступних причин:

  • якщо громадянин оформив свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки;
  • якщо пенсіонер залишив територію України (виїхав за кордон);
  • якщо пенсіонер проживає на непідконтрольній уряду території країни, або має статус внутрішньо переміщеної особи, але не може підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на "вільній" території.