Юлія Тимошенко закликала депутатів ухвалити розроблені «Батьківщиною» законопроєкти з деофшоризації, які дозволять профінансувати в бюджеті на 2020 рік соціальні виплати, не нижчі за фактичний прожитковий мінімум.

Про це вона зазначила під час обговорення пропозицій щодо Основного кошторису країни комітетом ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що всі соціальні виплати – мінімальні пенсії та зарплати – у бюджеті на наступний рік мають розраховуватися на базі фактичного прожиткового мінімуму. Вона нагадала, що в бюджеті на цей рік, поданому урядом Гройсмана, «мінімальні зарплати та пенсії профінансовані лише наполовину від рівня реального прожиткового мінімуму», і закликала нову владу не повторювати помилок попередників.

Юлія Тимошенко переконана, що наступним кроком має бути наведення ладу з нарахуванням зарплат бюджетникам, відповідно до тарифної сітки.

«Усю тарифну сітку ми знову обраховуємо не від мінімального прожиткового рівня, який мусить бути рівний мінімальній зарплаті. Це знову штучний показник, що для всіх повністю спотворює кваліфікаційну оцінку праці людей. Головний лікар не відрізнятиметься зарплатою від прибиральниці. Нульовий рівень для тарифних сіток, принаймні для бюджетників, мусить обраховуватися від мінімального прожиткового рівня, розрахованого за методологією, яка мусить дорівнювати мінімальній зарплаті», – сказала вона.

«Батьківщина» має відповідні законопроєкти, які повністю закриють виведення коштів в офшорні зони. Їх ухвалення дасть додатково до дохідної частини бюджету 130 млрд грн, а це половина Пенсійного фонду.