Запланована урядом індексація пенсій в березні в більшій мірі торкнеться тільки частини пенсіонерів. Про це повідомляє Hyser.

Що стосується інших пенсіонерів, то надбавка до їх пенсій складе близько 100 гривень.

Про надбавки до пенсій і їх розміри розповів економічний експерт Олексій Кущ.

Він упевнений, що певна група пенсіонерів вже незабаром відчує на собі значне зростання виплат.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами Куща зростання пенсій передбачає у пенсіонера наявність значної частки страхового стажу, який був зароблений після 2000-х років. Тобто надбавка до пенсій очікується у тих, хто знаходиться у віковому діапазоні 60-65 років. Що стосується інших, то їм підвищать пенсію в межах 100 гривень.

«Виплати відчутно можуть вирости для певної групи пенсіонерів. Для інших пенсії піднімуть на кілька гривень. У меморандумі з МВФ говориться, що Україна в 2019-му зобов’язується заморозити зарплати чиновників. Обмежити зростання заробітних плат бюджетників і індексації пенсій на рівні 8-9%. Це перетворює пенсійну реформу в фарс », – вважає Олексій Кущ.

Окрім того він уточнив, що існують інші нюанси з автоматичним перерахунком пенсій.

«Перераховувати пенсії пообіцяли щорічно незалежно від влади. Але проблема в тому, що автоматичну індексацію пенсій проводять під вибори. Ніхто не гарантує, що за підсумками 2019 го цю норму заморозять якимось спеціальним законодавчим актом », – говорить експерт.