Міністр економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов розповів про те, що зараз відбувається із земельною реформою

Провести земельну реформу і відкрити ринок землі може виявитися складніше, ніж планувалося. До другого читання до профільного законопроєкту у Верховній Раді надійшло вже близько 5 тис. поправок, які можуть затягнути розгляд документа на місяці. До кінця року парламентарії вже не встигнуть розглянути всі зауваження.

Міністр назвав п’ять поправок, з якими категорично не згоден.

“— Продовження мораторію на 10 років.

— Обмеження для українців не більше 10 га сільськогосподарської землі.

— Обов’язкова сільськогосподарська освіта у покупця землі.

— Обмеження переліку покупців землі виключно державою.

— Проведення референдуму про необхідність впровадження земельної реформи”, – повідомив міністр економіки.

Також Тимофій Милованов розповів, що думає про референдум про допуск іноземців до купівлі землі :

“Я вважаю, що президент абсолютно правильно запропонував, що люди повинні самі робити вибір: продавати свою землю іноземцям чи ні. А ще чому це правильне рішення — в суспільстві поки що існує страх: селяни хвилюються про свої ділянки, паї. А підігрівають цей страх з екранів телевізорів ті політики, які десятиліттями контролюють великі підприємства, де не десятки гектарів, а сотні. Як тільки земельна реформа буде введена — люди побачать відмінність між тими, хто їм говорив правду, і хто ні. Час все розставить на свої місця.”

“Однозначно виграють українські фермери і власники аграрних підприємств, які хочуть купити собі більше землі, тому що вони відразу отримають доступ до ринку. Що стосується зростання економіки і високих заробітків для українців — власників паїв — очікувати виграшу не варто. Оскільки через відсутність високої конкуренції на ринку селяни не зможуть продати землю дорого. За нашими розрахунками, земля буде дешевше на 15−20% (до 10 000 грн/га) без доступу іноземців”, – підсумував Тимофій.