В Україні з 1 січня 2019 року почала працювати нова модель роздрібного ринку електроенергії. Усім споживачам доведеться підписати нові договори з постачальниками, повідомляє видання обозреватель.

Звертатися до постачальників і розподільних компаній не варто, вони самі повинні надіслати нові документи, вказавши ідентифікаційний код, написала на своїй сторінці в соцмережі голова профільної комісії Оксана Кривенко.

Так, згідно із законом, споживачі зобов'язані підписати договори про надання послуг із розподілу електричної енергії з оператором системи розподілу (розподільчою компанією) і про поставки електроенергії із обраним постачальником.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Для первинного переходу від старого постачальника до знову постачальника і розподільної компанії не потрібно звертатися до них, адже буде застосовуватися процедура приєднання до договорів про постачання і розподіл", – пише Кривенко.

Після підписання договорів із розподільними компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) і поставки електроенергії будуть діяти тільки в частині заборгованості або переплати.