В Україні з 2019-го з'явиться додатковий платіж із заробітної плати – від 2% (ставка буде щорічно підвищуватися на 1 п.п. до 7%). При цьому на заслуженому відпочинку українці зможуть отримувати одразу дві пенсії.

Про це йдеться в законопроекті №6677, який включений у порядок денний Ради. Зараз українці з кожної зарплати повинні віддавати 22% єдиного соцвнеску. На забезпечення солідарної (та, що діє зараз) системи Пенсійному фонду цих грошей не вистачає. На наступний рік "брудний" (з урахуванням всіх витрат) дефіцит складе 166 млрд грн, говориться в проекті держбюджету. Тому забирати гроші у Пенсійного фонду на накопичувальні пенсії не вийде.

Згідно із законопроектом №6677, з наступного року українці будуть віддавати 2% зі своєї зарплати на накопичувальний рівень. Щорічно ставку будуть збільшувати на 1 п.п. до того часу, поки вона не досягне 7% зарплати.

Додатковий внесок: 2-7% зарплати (мінімальний внесок у 2019-му – 83,4 грн)

Хто заплатить: співробітник віком до 35 років або його роботодавець

Згідно з підрахунками Нацкомісії з цінних паперів, якщо віддавати із зарплати 7% на накопичувальний рівень щомісяця, чоловіки можуть отримати другу пенсію в розмірі 10,2%, а жінки – 7,3% (вони живуть довше). Так, наприклад, якщо б описані правила вже працювали, українець із зарплатою в 10 тис. грн щомісяця віддавав би на "другий рівень" 700 грн, а розмір "другої пенсії" склав би 1020 грн для чоловіка і 730 грн для жінки.

Варто також враховувати, що розмір буде залежати від цілої низки чинників: ситуації в економіці, рівня зарплат, розміру інфляції. Чим менші зарплати і чим більша інфляція, тим меншою буде друга пенсія.