На даний момент митним податком обкладаються тільки ті закордонні посилки, які перевищують вартість 150 євро. Але в уряді почали обговорення про 20% податок на всі іноземні товари сумою вище 22 євро.

У минулому цей законопроект був відхилений через суспільне невдоволення. Зараз люди реагують також: “Якщо приймуть цю норму, для моїх доходів і гаманця це буде дуже відчутно. А альтернативи цій якості я тут не можу знайти “, – говорить В’ячеслав, покупець імпортних вітамінів за 38 євро.

Такої ж негативної думки і великі поштові компанії України, адже вони прогнозують, що при введеному законі замовлення скоротяться, а люди просто стануть купувати товари з гіршою якістю. “Бачимо за нашою статистикою, що товари, що купуються, наприклад, в США або Європі, мають середній чек в 75-80% випадків вище, ніж 22 євро.

Значить, всі ці посилки, покупки будуть обкладатися ПДВ, що призведе до збільшення їх вартості на 20-30% “, – говорить Ірина Холод, директор по маркетингу поштової компанії.

Експерти також відзначають, що такі норми є і в країнах Євросоюзу, але умови у нас не схожі.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

“По-перше, давайте не будемо забувати про середньоєвропейський дохід. А по-друге, про те, що там є потужна національна виробнича база, яка сама може запропонувати ринку альтернативну продукцію “, – уточнює Сергій Доротич, експерт з питань податкової політики. У свою чергу, народний депутат Максим Курячий стверджує, що такого законопроекту немає в профільному парламентському комітеті.

“Такі законопроекти можуть йти тільки за рішенням уряду. На сьогоднішній день такої законодавчої ініціативи немає “- розповідає Курячий.


Відзначимо, що податки зростуть не тільки на посилки. На даний момент українці платять податок з «елітних» авто, вартістю понад 1 млн 396 тис грн. Розмір податку – 25 000 гривень.


Парламентарії хочуть, щоб податок платили всі. Буквально всі, у кого є транспорт: будь то автобус, автомобіль або мотоцикл. І не важливо, скільки коштує транспортний засіб. Головне одне, його вік – обкладатися буде машина старше п’яти років від року її виробництва. Платіжки фіскальщики направлятимуть за місцем реєстрації власника авто.