Очільник комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Володимир Зеленський внесе в парламент законопроєкт про податкову амністію. Це повинно статися вже найближчими днями.
За словами Гетманцева, текст законопроєкту вже узгоджений. Про це він написав на своїй сторінці у фейсбуці.
З дня на день чекаємо законопроєкт про податкову амністію від президента. Цілі ясні. Завдання визначені. Текст узгоджений,– зазначив парламентарій.
Гетманцев пояснив завдання податкової амністії:
- дати можливість людям вийти з тіні перед впровадженням автоматичного обміну податковою інформацією,
- залучити гроші в економіку і в бюджет.
“Якщо говорити про обсяг грошей в тіні в заощадженнях громадян… Ніхто не знає точної суми. За нашими розрахунками десь 50 мільярдів доларів. Якщо вдасться вивести хоча б 10, це буде перемогою”, – додав глава комітету.
Що таке податкова амністія?
Це можливість для громадян сплатити податки з доходів, з яких раніше такі податки не сплачувались, і вже сплили встановлені законодавством терміни платежів. В цьому випадку, платник податків заповнює так звану нульову декларацію.
До слова, Народний депутат з фракції “Слуга народу” Данило Гетманцев також розповів в ефірі каналу “Україна 24” про дві проблеми державного бюджету на 2021 рік.
“Якщо говорити про дефіцит бюджету — він дійсно великий, нас хвилюють в цьому дефіциті джерела покриття. Якщо говорити не тільки про дефіцит, а й про всі позики протягом року, ми повинні залучити гроші на 4/5 коштом ОВДП, і ми, чесно кажучи, не бачимо таких джерел в державі, не бачимо такої ліквідності банківської системи, грошей, які могли б покрити дефіцит.
Це основне наше питання до Кабміну. Друге — на що він використовується. Якщо він використовується на розвиток, підтримку промисловості, галузей, які повинні бути авангардом розвитку економіки — не питання, це нормально. Якщо ж дефіцит використовується на споживання або на погашення боргу — це інше питання, чи потрібен нам дефіцит в такому обсязі”, — сказав він.
Також Гетманцев розповів про процес прийняття держбюджету.
“Кабінет Міністрів і Міністерство фінансів не зобов’язані консультуватися з парламентом до внесення законопроєкту до Верховної Ради, це їх право, минулого року так і було.
У цьому році вони вирішили готувати самостійно і поставити парламент перед фактом, це в межах їх компетенції та не є порушенням.
Ми в першому читанні голосуємо не за проєкт бюджету, як це буває зазвичай, а за наші поправки та пропозиції до проєкту закону про держбюджет. Тобто ми даємо доручення Кабміну враховувати наші поправки та пропозиції. Думаю, що 20 жовтня дамо Кабміну певні доручення, врахує він їх чи ні — подивимося далі”, — сказав він.