В Україні зниження ціни на газ до 6,99 гривні за кубометр відбудеться у лютому. Тому платіжки з новою ціною українці отримають лише у березні.

Про це заявив виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко.

Як пояснив міністр, в Україні немає юридичного механізму, щоб знизити платіжки заднім числом. Вони були б приблизно на чверть більшими, якби уряд нічого не зробив. Водночас, за словами Вітренка, ціна на газ у 6,99 гривні за кубометр могла бути вже в січні.

Нафтогаз та багато інших гравців купували великий обсяг газу і закачували влітку за значно меншою ціною, ніж 6,99 гривні за кубометр. Очевидно, що для багатьох компаній продавати газ по 6,99 – це не продавати в збиток, – сказав він.

Укргазвидобування видобуває газ із набагато меншою собівартістю, ніж 6,99 гривні за кубометр. І якщо незалежні постачальники купували газ влітку по 3 гривні, то зараз вони можуть комфортно продавати його за новою ціною і при цьому отримувати прибуток.

У всякому разі, наголосив Вітренко, якщо ці постачальники не продадуть нині газ за 6,99 гривні, ціни зростати не будуть.

Підконтрольні Дмитру Фірташу газзбути заявляли про намір судитися, якщо їм не компенсують нібито понесені збитки через обмеження ціни на газ. Вітренко пояснив, що ці компанії мають своїх постачальників, зокрема в Угорщині, звідки переважно й постачають газ.

Тобто вони купують газ у своїх же трейдерів… Навіть, якщо вони купують не у своїх трейдерів, то як перевірити, хто продав тим трейдерам, у яких вони купують? Можливо, якісь структури тієї ж групи Фірташа або структури Газпрому, яких історично багато в Угорщині. Яку ціну вони напишуть в контрактах? Як домовляться, так і напишуть, – резюмував він.

Судячи зі слів Вітренка – українців знову обманули і за січень, коли були сильні морози, за газ доведеться заплатити чималі гроші кожному українцеві. І де тут справедливість?

А тим часом по Україні продовжуються тарифні протести. Люди вимагають від влади зниження тарифів, які буквально грабують українців і залишають ні з чим.